Söyleşi 4 - Doğan HASOL

Ortak Alan Interdisipliner Söyleşiler Serisi dördüncü konuğu olarak Doğan HASOL’u ağırlıyor. ‘Mimarlık, Tasarım ve Mekan’ başlığı altında 27 Kasım Cuma 20.30’da zoom üzerinden herkese açık şekilde gerçekleşecek söyleşide mekanı oluşturan etmenler, gündem, yazın işleri, deneyimleri ve daha birçok konu konuşulacak.
İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu olan Doğan Hasol birçok yarışma projesinde ödül aldığı gibi yine birçok yarışmada da jüri üyeliği yapmıştır. Mimarlık, kent, mekan ve tasarıma yönelik aydın fikirlerini kitaplarla, yayımlanan yazılarıyla okurlarına aktarmıştır.Mimarlık kavramını yalnızca ‘imar etmek’ eylemine dayandırmayıp ve birçok parametreyle ele alan Hasol genç tasarımcılara yol göstermeye devam ediyor.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Mekan Tasarlama ve Planlama Kulübü Ortak Alan’ın evlerden düzenlediği Online Interdisipliner (ID) Söyleşiler Serisi, farklı disiplinlerin girdilerini özümseyerek mekan tasarımına çok yönlü ve özgür bakmayı hedefliyor. Söyleşiler her cuma saat 20.30’da Zoom platformundan ya da Instagram canlı yayınları üzerinden gerçekleşiyor.